Gallefoss muskel- og massasjeterapi

Trenger du massasje?

Sliter du med hodeplager, belastningslidelser, vondt i nakken, vond rygg, støle legger, er du stresset, trøtt og sliten etter jobb, har du behov for avslapning?

Gjør noe med det, ta kontakt med oss i dag!

massasje2

Marium Gallefoss er utdannet massasjeterapeut ved IFH (Institutt for Helhetsmedisin), samt videreutdannet i aroma- og indisk ayurvedisk kraniemassasje. Hun har en bachelor i idrett, ernæring og helse fra Universitetet i Agder. Her har hun utdannet seg som både personlig trener, treningsveileder, kostveileder og gruppetrener.

Helhet står sterkt i fokus hos Gallefoss muskel- og massasjeterapi.

Kvalitet og Seriøsitet

Ved å oppsøke en massasjeterapeut tilknyttet Norges Massasjeforbund (NMF), vil du alltid være sikret en fagmessig og trygg behandling.

Vi tilbyr:

  • Massasjeterapi
  • Idrettsmassasje
  • Klassisk svensk massasje
  • Aromamassasje
  • Indisk ayurvedisk kraniemassasje

Livskvalitet er knyttet til velvære og god funksjon. Med riktig massasje, kan du komme nærmere dette målet.

Hva er massasjeterapi?

En massasjeterapeut benytter seg av flere forskjellige behandlingsmetoder og teknikker. Det blir lagt vekt på å finne årsaken til problemene, og gi veiledning til å forebygge disse problemene.

De mest vanlige akutte smertene som blir behandlet hos en massasjeterapeut er nakkekink, hodepine, bekkenløsning, smerter mellom skulderbladene og lumbago(smerter i korsrygg). En rekke kroniske smerter/plager som kan behandles er f.eks. musearm/tennisalbue, migrene, isjias, frozen shoulder, bekkenløsning, benhinnebetennelse, leddproblemer, nakke- og ryggstivhet og knesmerter.

Idrettsmassasje

Denne massasjen går mer spesifikt på muskler og muskelgrupper i forbindelse med trening, sport og idretter.

Klassisk svensk massasje

Denne type massasje er utformet for å stimulere blodsirkulasjonen, styrke musklene og etablere en bedre balanse mellom muskler og skjelett.

Indisk ayurvedisk kraniemassasje

Dette er en dyptgående massasje av ansikt, hodebunn, hals og nakke. Her brukes varme oljer.

Ta kontakt for å bestille time: 45 25 29 42

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..